ЗабаваЗанимливости

Ми требаат пари, јадна сум: Откри како ги искористува мажите, луѓето во шок

foto ilustracija i ovaa e polugola kravica

На еден сајт за исповеди, оваа жена шокира многумина со тоа што го призна

Девојка сподели на една интернет-страница како запознава момчиња, а кога ќе ѝ испратат пари, ги прекинува контактите и преминува на следниот.

Со нејзиното признание вознемири многумина, но таа воопшто не се кае за стореното.

„Запознавам мажи на апликации за дружење. Им раскажувам дека сум добра студентка, но и дека истовремено сум јадна и сиромашна на која ѝ се потребни пари да го преживее месецот. Ако го одврзат ќесето, го прекинувам контактот. Нека се мислат, не ги жалам, сами си се виновни што наседнуваат. Кога ќе ги потрошам парите, „ловам“ понатаму“, раскажува таа.

Она што е уште поневеројатно се коментарите под нејзината исповед.

„Вака се питачи во 21 век, а не со седење на ладен бетон“, напиша едно момче.

Сепак, повеќето се едногласни дека оваа жена и тоа како е јадна, но истовремено и воопшто не се изненадени од таканаречените „машки пациенти“ по социјалните мрежи кои се подготвени да направат буквално се’ кога ќе видат гола женска на нивните монитори.

„Имам 50 години и секогаш кога ќе прочитам нешто вакво се прашувам што се случи со домашното воспитување. Јас воопшто не ги жалам таквите мажи. Колку треба да си глуп да ѝ испратиш пари на личност која никогаш во животот не си ја видел?“, коментира една повозрасна госпоѓа.

Што вие мислите за овој случај?

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.