Колумни

МЕРИОТ КОАЛИЦИЈАТА УДРИ НА ПАЛЧО ОВОЈ ВРАЌА

#АнтифаМакедонска се јави
Кога Бриселските глобалистички медиуми вака цвичат, од ТРЕТА, значи дека се гола вода и веќе се паднати. Не знаат веќе каква компилација да направат…нервозни се деновиве…
Прашањето е од што се плаши овој засмрден СИСТЕМ, ….Грид копијата на Бирн и сличните глобалисички медиуми, финансирани од СОРОС оркестрирано се знаимаваат со мене и ТРЕТА, самопрогласен, само ова, само она…СТРАВОТ е голем…консензуалниот напад на мене и доказите дека во Македонија нема демократија, дека во Македонија се е фингирано ги плаши многу…😃😃😃.
Неколку клауди ќе ја завршат работата за пад на овој одвратен, евтин, вазалски збир на неморална стока која себе си се нарекува елита…..чудно поклопување во нападот кој доаѓа од некакви мочковци кои се продаваат за опозиционери и глобалистичкиве локални џукели….
Во секој случај на газдите на олигархиско,-цијашкиве медиуми, им најавувам по жестока, конкретна и суштинска нивна демонтажа на територија на Македонија….За крај да се насмеее, Јас сум бил Руско влијание, ахахахахах јебига, извини Бачев и Мицов, така вика СОРОС, гола вода е ВЛАСТА жално е што нема кој да ја бутне…….народот е сеуште чекач….
#Палчо.

Мицкоски му организираше протести, а сега Палевски му враќа со поддршка за бојкот на медиумите

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад на Телма која што ја отпочна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Акцијата на Мицкоски, Палески ја надгради со проширување на списокот на „неподобни северџански“ медиуми“.

Изминатиов период Мицкоски му возвраќа на довербата на палевски со тоа што истиот е постојано присутен на медиумите блиски до ВМРО-ДПМНЕ. Доделена му е посебна емисија на порталот Инфомакс кој се поврзува со руско влијание и на ТВ Алфа која е во споствеништво на унгарски државјани.

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 13:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.