ЗабаваТОП

Мелита Ракичевиќ со статус за својот бутик каде ја продава својата носена гардероба побара само мажи со пари да ја бараат а она ќе им даде ќе ги услужи

Viki Viktorija Melita Butik za unikatna garderoba melitce srce ovie moderni zenicki ne pijat nafta mila, gledaat deka si ja prodavas nosenata garderoba. Prifati i kritiki ne samo pofalbi. Uste im objavuvas profili na zeni na fb, razmisli deka za takvi raboti se odgovara mila dusicke.

Мелита Ракичевиќ застана во одбрана на нејзиниот онлајн бутик.

„Мелита Бутик за уникатна гардероба“ – вака е насловена Фејсбук страницата која според описот е водена, и ѝ припаѓа на познатата македонска водителка Мелита Ракичевиќ.

„Уникатна гардероба потпишана од познатата ТВ водителка Мелита Ракичевиќ.
Урбани парчиња кои ќе ги задржат сите очи вперени во вас!
…само за ти да бидеш уникатна!“, стои во описот на фан страницата која брои над 21.000 следбеници, а на истата се споделуваат фотографии од облека која се продава.

Елегантни фустани, дуксери, капути, комплети, од сѐ по нешто.

 

Како ѝ оди бизнисот од светот на модата на Мелита не знаеме, но нејзиниот денешен статус дефинитивно нѐ изненади.

 

Имено, очигледно изреволтирана, Мелита напиша статус со навредлив тон кон жените кои најверојатно ѝ забележале дека цените се ниски за „нешто“ што таа го нарекува бренд и висок квалитет.

 

Сепак, Мелита се брани дека напротив, сака да ги направи овие парчиња квалитетна роба, достапни до секого.

Секако во коментари има и дами кои ја поддржаа Мелита и напишаа дека се презадоволни од нарачките кои им пристигнале.Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 10:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.