Македонија

Меџити: ДУИ може да функционира и без нас, но и без Груби али без АЛИ не може

Некогашниот градоначалник на Чаир, Изет Меџити по средбата со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, истакна дека продолжуваат со нивното барање кое го сметаат за демократско и во најдобар интерес на сите.

„Заедно со мојот претседател и пријател Али Ахмети и цврсто во мојот став против извршната власт“, истакна Меџити.

За изјавата на Ахмети, кој рече дека ДУИ може да функционира без Џафери, Беџети, Меџити изјави дека ДУИ може да функционира и без нив, но и без Артан Груби.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.