Црна Хроника

Маж се заканува дека ќе скокне од зграда повеќе од 600 лица го следат инцидентот во живо на „Фејсбук“

Маж се заканува дека ќе скокне од зграда повеќе од 600 лица го следат инцидентот во живо на „Фејсбук“

Вистинска драма се случува утрово во близина на трговскиот центар „Мавровка“, каде маж се заканува дека ќе скокне од зграда. Репортерите на „Коха“ од местото на настанот известуваат дека скопјанецот поради развод од сопругата се качил на кров од зграда кај споменикот Скендербег и се заканува дека ќе скокне.

Екипи на полицијата, пожарна и Брза помош се на местото на настанот. „Коха“ го пренесува настанот во живо на „Фејсбук“, а во моментот повеќе од 600 лица го следат текот на настаните.

 Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.