Забава

МАШАЛА РОЗМАН СО ДВАЈЦА…РОЗМАРОВА БЕБА…

Емилија Розман чека не едно туку две бебиња одеднаш (фото)

Македонската манекенка и модел Емилија Розман изненади на својот Инстаграм профил со објавата дека за неколку месеци ќе стане мајка.

Имено, таа објави фотографија на која се гледа нараснатото трудничо стомаче, а како што стави во описот, таа е во третиот месец од бременоста и чека не едно туку две бебиња, односно носи близнаци.

ЕМИЛИЈА РОЗМАН/ИНСТАГРАМ ПРИНТСКРИН

-Едно е подобро од две – пишува убавата Македонка која неодамна го прослави својот 29-ти роденден, но и стана тетка по вторпат и доби внука од својот постар брат.

Изминатиот период Розман не откриваше детали од својот љубовен живот, па непознато е кој е нејзиниот партнер и татко на децата. За потсетување,Емилија Розман минатата 2020 година ја обзнани свршувачката со момче кое го познаваше едвај 24 часа.

 

Но, љубовта на прв поглед не траеше долго. Мисицата Розман после неколку недели од романтичното запросување, „се разведе“ од својот невенчан сопруг.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.