Македонија

МАЛО ПОЛИЦИСКО ЧАСЧЕ МАЛО КАКО ТУЛЕТО НА ПРЕМИЕРОТ

Почнувајќи од утре, 12 мај 2021 година на сила се новите мерки кои ги усвои Владата на денешната редовна седница:
➡️Полицискиот час започнува од 24:00 часот, а трае до 04:00 часот наутро наредниот ден.
➡️Дозволеното време за работа на угостителските објекти за работа со посетители/гости во отворениот дел од угостителскиот објект (само летни тераси, градини, а не во затворениот дел) е до 23:30 часот.
➡️Сите настани може да се одржуваат согласно наменските протоколи, со исполнетост до 30% од капацитетот на затворениот простор.
➡️Вежбалните, фитнес центрите и теретаните може да отпочнат со вршење на својата дејност во објектите.


Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.