МакедонијаЦрна Хроника

Малчански берберин во битолско село? Детенцето од Буково е здраво и живо, од непознат човек било носено в шума и оставено на среде река?

Детенцето од Буково е здраво и живо, од непознат човек било носено в шума и оставено на среде река?

  7

Goran Kabro Kabrovski

Администратор

· 22 јуни во 14:54  ·

Луѓе,

Да ве известам сите, за да се заштитиме на време, оти ситуацијата е алармантна, и ова треба да се сподели насекаде, не само Буково, туку низ цела Битола и посебно околните села каде што има и други обиди.

Денес во Буково имаше

ОБИД ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА МАЛО ДЕТЕ

ЗАТОА, било која СОМНИТЕЛНА личност која се шета по улиците тука, застанете го прашајте го шо бара, од каде е, кај оди, шо сака.

Никој добронамерно не лута по улици тука нон – стоп, користејќи лаги дека само врви, разгледва, собира железо, бакар, боливач или деца……….

Ситуацијата беше страшна денес, фала му на ГОСПОД, детенцето е здраво и живо и ВРАТЕНО во близина на куќата – а на истото место сите неколку пати веќе пребараа, но сеуште непознатиот киднапер, го зел детето за рака и го однесол во шумата, кога истрчале и почнале да го бараат, се скриле во грмушките и му рекол да ќути ако сака да го однеси кај татко му.

Детето и само кажа дека го зел некој чичко од дворот но и дека се криеле и дека на крајот после повеќе од 2 ипол часа го вратил и го оставил во реката каде што и беше пронајдено, на сред река во водата… Сторителот мора да се пронајди. Нудиме 100.000EUR за тој што ќе кажи информација со која ќе се фати сторителот.

ЧУВАЈТЕ СЕ И ЧУВАЈТЕ ГИ ДЕЦАТА!

Поздрав луѓе мои…

Споделете!!!Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.