Свет

МАКЕДОНЦИТЕ ПЛАЧАТ ЗА НАЈПРАВИЧНАТА БАБИЧКА НА СВЕТОТ: УМРЕ АКТЕРКАТА ОД СЕРИЈАТА “МАЛЕЧКАТА НЕВЕСТА“

Индиската актерка Сурека Сакри почина на 77-годишна возраст.

Актерката ја имаше главната улога во скоро сите серии, а во Македонија е позната по ликот на бабата Каљани Деви во хит-сапуницата „Малечката невеста“, за што доби и награда.

Суреки почина, како што објавија медиумите, поради срцев удар, а многу македонски фанови се збогуваат со актерката.

Потсетуваме, серијата „Малечката невеста“ беше прикажана во периодот од 2011 до 2016 година, каде гледачите го следеа животот на главните ликови и одредени обичаи во Индија во дури преку 2.000 епизоди.

Останатите 245 епизоди сè уште не се прикажани во Македонија.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.