Колумни

Македонски шуми го палат ѓубриштето и смрди брате испоцркавме

ВЕЌЕ трет ден се пали Ѓубриштето зад дирекцииите на Мак.шуми и Комуналец Кичево (16,17,18) и не се превзена скори ништо за заштита на здравјето на Кичево ,а особено на вработените во Дирекциите.

Се угушифме ние чуварите од Комуналец и Лопушник Кичево.

Зоран Митаноски
Ја су лично сведок,и дури и со Дирек.Зендел на Комуналец вечерта на 18 .5.околу полноќ зборнафме,ама општината ни со прст ,ни со уши не мрда.🙋👮😂📣
писмо од Зоран Митаноски


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.