БалканЦрна Хроника

Македонски полициски возила дилаат дрога низ Црна Гора тие се под команда на Љупче не на Оли

Десетици килограми дрога се откриени во возило од Секторот за борба со организиран криминал во МВР при обид да влезе на територија на Цена Гора.

Нема достапен опис

Возилото на МВР се обидело да внесе огромна количина на дрога во Црна Гора завчера но црногорските гранични служби го запреле возилото и спречило внес на дрогата.

Изворите на expres.mk во црногорската полиција тврдат дека во возилото се наоѓале високи службеници на МВР но не го откриваат нивниот идентитет ниту откриваат дали се тие уапсени или протерани.

Вредноста на дрогата фатена во возилото на МВР во Црна Гора на пазарот на мало е во висина од стотици илјади евра.

Возилото предходно ја минало Албанската граница без никаков проблем но било фатено при влез во Црна Гора.

МВР засега не открива никакви детали за случајот.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 03:32 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.