Живот

МАКЕДОНСКА СИРОМАШТИЈА АМА И СОЛИДАРНОСТ

РАНДОМ ФБ СТАТУСИ

Bracen par vo klinicki stoi pred edno mobilno kombe za kafe i sokovi i si komentiraat megjusebno
-da zememe po edno espreso, sega kolku e tolku e , ajde, toa e … i gledaat vo cenovnikot .
I zborete mi posle za standard na ziveenje, pokacena minimalna , prosecna ili ne znam kakva plata .
Ne treba narodot da se srami , tuku site vie sto go vodite ovoj narod i drzava poslednite 30 godini .
Za kafe stanuva zbor ej …
Од убави работи што ќе ви го напраат денот поубав:
Вчера идна невеста во женска фб група пиша дека следната недела прави венчавка, но нема никакви финасии за да се дотера за свечениот чин. Преку 200 девојки и жени веднаш се понудија да и подарат нови фустани, штикли, бидермаер, шминка, фризура и еден куп други работи. Срце ми се стопли дека има волку добри души. Ми се враќа надеж секогаш кога ќе видам ваква солидарност и сплотеност наместо навреди и препукувања ❤️
Trajanovski Aleksandar

 се  чувствува гордо со

Maja Mojsova

 и

3 други

 во

Drzavna Bolnica
Ноќ кога на државната клиника “Мајка Тереза” во Скопје се испишува историја, и се спасуваат животи.
Во раните утрински часови, ние тимот од Клиниката за Ортопедија за прв пат во нашата држава извршивме експлантација на коскено ткиво од починат донор.
Благодарение на хуманоста на прерано починатата пациентка и нејзните родители кои во сета болка дадоа согласност за донирање на органите.
Честитки и благодарност до колегите од Кардиохирургија за успешната втора трансплантација на срце.
Благодарност до целиот тим кој работеше до раните утрински часови.
Благодарам колеги❤️


Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.