Македонија

Makeдонија руши рекорди: 935 новозаболени од коронавирус, 421 во Скопје

935 новозаразени од коронавирус денес во Македонија.

И денес црна статистика во нашата држава, 935 новозаразени, а речиси половина се од Скопје.

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 16:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.