МакедонијаТоп1

„Македонија на Македонците“ се пееше на Мечкин камен Кочо и Љубе бегаа како попарени

Дел од присутните на Мечкин камен во Крушево ја пееја  песната, „Македонија на Македонците“ која често ја пејат навивачките групи. На Мечкин камен денеска е претседателот на Републиката, Ѓорге Иванов.

Додека градоначалникот на Крушево положуваше цвеќе пред споменикот, една група луѓе го проследи тоа со извикување и исвиркување по што почнаа да пејат: Македонија на Македонците, била секогаш и ќе остане, земјо моја знај, ќе те чуваме, сите душмани ќе ги сотреме“. Кочо и Љубе беа исвиркани и едвај спасуваат жива глава од ќосињата…Погледнете видео

Gepostet von Naum Ilieski am Donnerstag, 2. August 2018

Сестра Љубе, свечено дочекана во Крушево.

Gepostet von Ivan Filipovski am Donnerstag, 2. August 2018Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:00 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.