ЗабаваСекс

Маја Поцевска долго ја нема на ТВ, се јави од плажа во купаќи намокрила дундето

Маја Поцевска долго време не е на ТВ екраните, но е запаметена како една од нашите најзгодни и најатрактивни водителки.

Таа сега се занимава со салонот за убавина на нејзината сестра, кој често го рекламира на својот Фејсбук профил, а работи во Држабвната лотарија. За приватниот живот на Маја се знае дека е разведена и има ќерка.

Во една прилика медиумите пишуваат дека Ким Кардашиан и Маја Поцевска имаат ист фустан. Македонската водителка се пошегува на Фејбук и напиша: Оваа Ким ме копира!

Маја во 2108 година си замина од ТВ Алфа и се вработи во Државната лотарија, и од тогаш поретко е во медиумите. Во една прилика, таа раскажа како и успева секогаш да изгледа толку добро.

– Линијата ја одржувам со редуцирана исхрана, долги пешачења во природа, претежно во планина и во „Фигурела“.

Години наназад секако од станување покрај личната хигиена што е неминовна основа, нанесувам дневна крема која треба да има и заштитен фактор, крема за околу очи и во последно време се покажа како добро- масажа со гумен масажер со ситни гумени влакненца и кружни движења, правам масажа и циркулација на лицето, а и подлабоко впивање на кремата.

Потоа следува нанесување на база пред пудра и дневна ненападна шминка. Секако во текот на денот во зависност од тоа дали ќе изглегувам некаде ја обновувам шминката.

А доколку дојдам дома веднаш ја отстранувам со масло за бришење шминка, потоа мицеларна вода, па тоник и повторно крема за лице.“, трече во Женски магазин Маја.

Поцевска веќе неколку години не ја гледаме на тв-екраните, но за среќа тука се социјалните мрежи преку кои може да ја лоцираме каде е ѝ што прави, напиша Слободен печат за Маја пред две години.

Маја тогаш беше на Бали. Екс-водителката уживаше во убавините на овој остров и објавуваше фотогафии и видеа од таму.

Маја на Фејсбук објавува слики иод нејзините излегувања, и секогаш во преден план е нејзиното дек-олте по кое е позната.

Маја објави слика од плажа во котим за капење, и даде поддршка на Македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство.

Навиваме за Македонија, порача Маја од плажа во купаќи.Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 07:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.