БалканЦрна Хроника

Мафијашко убиство во Белград: Доставувач на храна изрешетал дилер во теретана

Непознато лице утрово го убило Лука Перенчевиќ, навивач на ФК„Рад“ кој се шпекулира дека е поврзан со продажба на наркотици. Перенчевиќ бил убиен во импровизирана теретана во гаража во населбата Бањица.
Според полицијата, убиецот дошол со мотор и влегол во теретана, а во раката носел торба за испорака на храна.

Тој го видел Перенчевиќ како седи внатре на клупа и испукал шест куршуми од пиштол со пригушувач од непосредна близина. Убиецот веднаш избегал , а на Перенчевиќ му помогнале тројца кои биле во теретана и го извеле надвор, но тој веќе бил починат.

Убиецот најверојатно бил професионалец. Убиениот ѝ бил познат на полицијата како насилник и шверцер на дрог. Тој со нож пробол неколку лиц, а бил пријатл со убиен криминалец.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.