КолумниТОП

Мафијашката ДУИ, поддржана од ЕУ и Кале како тукашен башибозук, ја уценува обвинителката Вилма Русковска

stav na DIMITAR APASIEV LEVICA

Мафијашката ДУИ, поддржана од ЕУ и Кале како тукашен башибозук, ја уценува обвинителката Вилма Русковска да го прекине прогонот против нивниот главен рекетар Арафат Муареми. Тоа го прави преку условување на гласањето во Собрание на сегашниот републички јавен обвинител Љубомир Јовески кој сака да биде иден уставен судија. Затоа Јовески, зачудувачки, истапи со соопштение против неговата колешка и доскорешна добра пријателка Русковска.

“Ќе пуштиме една инспекција и нема никаков проблем” Мал потсетник кој е Арафат Муареми од ДУИ, Директор на финансиската полиција која денес врши притисоци врз пратеници за да не гласаат пад на владатаПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.