Колумни

Љупчо Зиков, во полн сјај на една лејка.

БОГДАН ИЛИЕВСКИ

Однапред се извинувам за овие 2:12 секунди после кои секој ќе биде поглуп отколку што бил 2 минути и 12 секунди претходно, коментира Богдан Илиевски на гостувањето на директорот на МЕПСО во „Само вистина“ и неговото гледиште за македонската историја со тези како таа дека Цвета не била грабната, туку дека сама заминала кај Осман бег, преку тоа дека Македонија не била поканета на заседанието во Јајце и дека Крушевската република траела 12 дена, зотшо Османлиите тоа време биле на летен одмор.

Бидејќи ова што ќе го слушнете е еден од налудите идиотизми кои сте ги чуле во животот. Воопшто.
Во ниту еден момент додека дрнда не е ни блиску до формирање на кохерентна рационална мисла со поента вредна за толкување и анализа.
Љупчо Зиков, во полн сјај на една лејка, вели Илиевски.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.