ЗанимливостиТОП

Љупче ги малтретирал сдсмовци

и со Круме што се утепаа од крадење..

Легендата вика дека сдсмовци биле многу нервозни зашто дупеувлекувачот Љупче Николовски трошел партиски ресурси и луѓе да си снима видео пораки од Крива Паланка каде неговата жена ќе биле у главна улога демек еве што се напраил он за паланчани да напраи бе ги загуби Велес и Штип за да те сакаат у Паланка, ми вика вчера еден комуњар Љупче ние ќе го затвориме не мора вмровците да се мучат…

Црно Бело

сиви луѓе,сиви пари.сиви денови
само ти си црна со очи зелени
бели ноти,бела смрт,бели кечиња
само ти си црна со нокти црвени
аха ааха
плаво небо,плава крв,плави шлемови
само ти си црна со црни чорапи
жуто злато,жути гаќи,жута минута
само ти си црна со бели колена
реф:
неќу колор телевизор,сакам црно-бел,
сакам да те размонтирам цела дел по дел
светот мој да нема бои да е бело-црн
ти да бидеш трнорушка,а јас твојот трн
бели заби,бело прање,бели патики што смрдат
бела куќа и комшии сите накај нас што прдат
модри сливи,модри вени,модри модрици
модри пpодоќнаци,млади помодрени фаци
аха ааха
розе чипка,розе чаршав,шише со розе таблети
розе вино, розе светло кај тебе до касно свети
ти си црна ја сум зелен …. кене будат
тебе ти е стално топло,мојве нозе ке ти студат

https://lyricstranslate.comПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.