МакедонијаТОП

ЉУПЧЕ АНТИКОРУПЦИОНЕРОТ СИ КУПИ РУДНИК, БРАВО БЕ АЛЧНО ДЕТЕ!

Љупче го покажа имотниот лист колку стана доби бакшиш од другарчињата-ортаци Голден Арт

Нема достапен опис

Првиот антикорупционер Љупчо Николовски испадна алчно копиле преку другарите од ГОЛДЕН АРТ го купил рудникот Бентомак во Крива Паланка-Ранковце. Он е скриен сопственик, детали подоцна!

Бентомак — македонски рудник на бентонитски глини кај Крива Паланка.[1] Под името Бентомак е опфатена и компанијата која во 70-тите години на XX век вршела експлоатација на бентонитските глини во Славишко Поле. Тоа се наоѓалиштата РанковцеГиновци и Љубинци. Со прекини Бентомак до денес врши експлоатација на фино дисперзни бентонитски глини со висок квалитет. Дебелината на подинскиот слој кај Ранковци е 6 m, а во крајните делови постои листест бентонит со дебелина од 11 m.[2]

Со евтин бентонит да се изолира отровниот линдан - Слободен печат

Едукација - Крива Паланка е град во североисточниот дел на Република Македонија, сместен под падините на Осоговските планини на двата брега на Крива Река. Во непосредна близина на градот се наоѓа граничниотМакедонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.