КолумниТОП

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: ПАНЧЕВСКИ ЗЕЛ 25 000 ЕВРА ОД ВОЈВОДАТА И МУ ГИ ДАЛ ДОКАЗИТЕ ЗА СМЕТКИТЕ НА ХАРИ КОСТОВ ВО ШВАЈЦАРСКА БАНКА А ОН ГИ ПРОДАЛ НА ФОКУС

Во последните 10-тина дена добив неколку непринципиелни напади од адвокатот Игнат Панчевски.

Па за да не остане некаква забуна еве да одговорам. Прво човекот наведе еден куп небулозни настани што воопшто не постојат и немам ништо друго да додадам освен се што има компромитирачко за мене нека го предаде на институците а може и јавно да го објави, а јас ќе се задражам на две работи.

Точно е дека во време на судењето во Хаг, Панчевски со еден негов партнер дојдоа да ми понудат докази како одредени Нато земји учествувале во борбата против Македонија. ЗА тоа јас им исплатив околу дваесет и пет илјади евра и не добив ништо. Некакви писма на лош англиски “божемни“ шифри и еден куп фалсификат документи.

Впрочем, истите тие може и денеска да ги објави. Ако не друго, од историски аспект за да ја расчистиме 2001.

Паралелно со тоа ми понудија докази за банкарски сметки на Хари Костов. Јас им ги платив, а Фокус ги објави.

Веродостојноста ја заклучив врз основа на фактот што тие двајцата, Панчевски и неговиот партнер во истото време ми организираа средба со Верушевски за која ја имам веќе информирно јавноста.

Мислам дека за сега е доволно…

писмо до доказм на темава од близок човек на бубето:

hahaha znacci znaev deka na mladenov ljubcco mu plaka da gi objavi smetkite ama neznaev deka bile od prevarantot ignat

 

lele mu zel ignat 25 iljadi evra za falsifikuvani ahahahaha

Во последните 10-тина дена добив неколку непринципиелни напади од адвокатот Игнат Панчевски.

Па за да не остане некаква забуна еве да одговорам. Прво човекот наведе еден куп небулозни настани што воопшто не постојат и немам ништо друго да додадам освен се што има компромитирачко за мене нека го предаде на институците а може и јавно да го објави, а јас ќе се задражам на две работи.

Точно е дека во време на судењето во Хаг, Панчевски со еден негов партнер дојдоа да ми понудат докази како одредени Нато земји учествувале во борбата против Македонија. ЗА тоа јас им исплатив околу дваесет и пет илјади евра и не добив ништо. Некакви писма на лош англиски “божемни“ шифри и еден куп фалсификат документи.

Впрочем, истите тие може и денеска да ги објави. Ако не друго, од историски аспект за да ја расчистиме 2001.

Паралелно со тоа ми понудија докази за банкарски сметки на Бранко Црвенковски и Хари Костов. Јас им ги платив, а Фокус ги објави.

Веродостојноста ја заклучив врз основа на фактот што тие двајцата, Панчевски и неговиот партнер во истото време ми организираа средба со Верушевски за која ја имам веќе информирно јавноста.

Мислам дека за сега е доволно…Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.