ЗанимливостиКолумниМакедонија

Лош ден за државата лош ден ееех

-Секоја тула има сон да стане ГРАНИТ-

May be an image of 1 person and text

Ти ибам денот што дознав Зоки наш Заев преку индиски фирми купувал акции во градежното претпријатие ГРАНИТ на Страшо сакал да го лапне цело нек му стигне…

Се возам у такси слушам преку системот еден таксист нешто зборува со диспечерот а друг негов колега преку истиот тој систем му вика да молчи оти иритантен глас имал о господе боже нервозен ни станал народецов…ама Зоки е крив ооо и те како…

Офф Вело на Евгенија старчето пее абе уффф ноември помини побрзо нека украси дада центарот елка ни треба елкаа

Ковачевски одговараше на прашање на пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ кој го праша дали во овие пет месеци откако е премиер знаел за Онишченко, односно дали директорот на АНБ Димовски го информирал.

Откако премиерот не одговори директно на прашањето, пратеникот Милошоски рече дека Ковачевски морал да биде информиран дека му е доделено државјанство на Онишченко, посочувајќи дека тој е четврти на црната листа на САД, посочен како разузнавач на рускиот претседател Владимир Путин.

Онишченко, според Милошоски, има воспоставено врски во земјава уште кога Зоран Заев беше премиер за да носи гас. Тоа, како што кажа, го знаел Ковачевски, но не смее да каже поинаку.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.