Црна Хроника

Локалните избори ја одложија пресудата за „Диво насеље“

По барање на Министерството за внатрешни работи и Бирото за јавна безбедност, Основниот суд Скопје 1 ги одложи рочиштата за три предмети, меѓу кои е и „Диво насеље“, за кои следната недела требаше да бидат соопштение пресудите.

МВР и БЈБ го побарале тоа поради зголемеn ангажман на полициските службеници за време на Локалните избори и обезбедување на делегации од странство.

Судот одлучи пресудата за „Диво насеље“ наместо овој вторник, да биде објавена на втори ноември во 10.30 часот.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:30 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.