Црна Хроника

Лице со чекан и камења фатено кај Собрание, повредени двајца полицајци

Лице со чекан и камења фатено кај Собрание, повредени двајца полицајци

Поединци вечерва кон полицискиот кордон што ја обезбедува собраниската зграда фрлаа димни бомби, петарди и шишиња. За МИА од МВР потврдија дека се повредени двајца полициски службеници кои се хоспитализирани.

На собирот се појавија лица со „фантомки“ кон кои се стрчаа дел од учесниците на протестот и почнаа да ги бркаат.

Според полицијата, приведено е и едно лице кое се движело кон Собранието носејќи чекан и камења со себе.

Протестот досега беше мирен и без инциденти. Учесниците на протесто претходно запалија транспарент со фотографии на пратеници на кој пишуваше „предавници“.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.