ЗабаваСекс

Лила „рола“ на кабел… пардон, на глисер по Егејот со штипскиот еГЕЈ РОБИ ТЕЛЕКАБЕЛ

Лила „рола“ на кабел… пардон, на глисер по Егејот со познат македонски бизнисмен (ФОТО)

Лила Филиповска максимално го користи летото за одмор, релаксација, сончање, пливање, уживање… од секаков вид! Малку во Охрид, малку во Грција, најпознатата македонска ТВ водителка не пропушта да го надополни сето она што коронапандемијата и неа ина сите нам ни го одзема повеќе од една година.

Објавите на социјалните мрежи на коиу Лила „кисне“ зашто впрочем тие и полигон или поточно алатка за екстра заработка, покажуваат дека водителката не оскудева од ништо, што може да си го приушти сама, или да биде пшочестена како дама, од некој кавалер.

Од прошетките по Солун кој за жал „не е наш“, ама затоа Лила е, преку долгите сончања и опуштени уживања на грчките песочни плажи, до крстарењето со глисер по Егејот.

Стилски дотерана и средена тип-топ, од глава до петици, од брендирани костими за капење до најситни дребулии и аксесоари, Лила пали и жари во секој поглед и прилика.  Како што гласи името на познатиот моден бренд „Victoria secret“, чии производи и водителката патем практикува, така и Лила има свои тајни, кои на моменти стануваат и јавни.

Така, официјално за Грција на море водителката замина со Спасе – Рола, нејзиниот постојан придружник, помошник и колега од ТВ Сител, познат како презентер на временската прогноза.

Но, она што Лила го сподели како моменти на морско задоволство и уживање покажува и нешто друго. Дека водителката на „Се’ или нешто“, е во нешто поинакво друштво.

Лила „рола“ на кабел… пардон, на глисер по Егејот во друштво на познатиот македонски бизнисмен, штипјанецот Роберт Димитров, сопственик на најголемата македонска кабловска ТВ мрежа „Телекабел“, човек за кој се зборува дека има свои бизниси и во Грција, како и тоа дека е ко-сопстевник на една позната дискотека на Халкидики.

Средбата случајна или договорена – тоа е веќе лична работа на двете јавни личности. Она што е евидентно се забавата, ќефот и уживањето, пуштени на „најсилно“… Барем кога е дневната шема во прашање.

А штом сонцето зајде зад хоризонтот на морската егејска шир, е тогаш животот се живее „во поинаков манир“…

Како? Прашајте ја Лила.

Само, додека водителката ја врши својата летна детоксикација на умот и телото и телефонскиот именик, внимавајте со прашањето да не влетате во “незгодно клише’„ , па и вас од контакт листата… да ве избрише!

Фото: Инстаграм принтскрин/lilafilipovskaМакедонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:00 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.