МакедонијаТоп1

Лила Филиповска: Ќе зборувам за моето искуство, за да помогнам некому што можеби го поминува истото

Водителката Лила Филиповска, која неодамна го победи ракот на дојката, преку социјалните мрежи и неколку интервјуа излезе во јавност и се заблагодари за сите пораки со поддршка и убави желби кои ги добила.

Таа открива дека наредниот период детално ќе раскаже за својот пат кон оздравувањето, со цел да им помогне на оние кои го минуваат истото.

-Еве баш вака сум насмеана заради илјадниците пораки што ги добив од вас драги пријатели, тони љубов и желби за добро здравје. А што друго ни треба? Ако немаш здравје немаш ништо!!!

Ама кога го имаме често забораваме да го цениме. Секој има своја борба, и никогаш не знаеш кој со каков проблем се соочува… затоа секогаш биди љубезен, барем тоа е бесплатно.

Жалам што не можам на сите да ви вратам на прекрасните пораки, но еве на овој начин сакам да ви се заблагодарам искрено и од срце за одвоеното време и убавите желби.

Во наредниов период подетално ќе зборувам за мојот пат, се со цел да помогнам некому што можеби го поминува истото… затоа што во вакви моменти поддршката е најважна и ве молам секогаш кога можете давајте ја, затоа што тоа е главната сила во битката со секое зло, па и со ова-порача водителката.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.