ТОПЦрна Хроника

Лажен брифинг од МВР? Приведениот е припадник на МВР во Куманово, а лавчиња шверцал со брат му

По трагата на еден полициски брифинг објавен од полицискиот портал НЕЗАВИСЕН веста е непотполна и се крие дека  шверцувачите се припадници на полицијата соработници на Бајруш Сејдиу тутунскиот бос живеат во куќи на Сејдиу држат угостителски објект во Чегране исто во сопственост на Бајруш, во чајџилницата инаку затечени се препарирани лебед и мајмун, Според нашите инфа шверцот одел преку Косово и Албанија..ги следеле новинарите и активистите кои објавуваа за проблемот имено во нивните мобилни телефони с енајдени снимки од новинари

дојава. Tie so donele lavcinja tigri lebedi majmuni se braka kumanovci policajci rabotat za Bajrus ziveat vo negovi kukji i rabotat negovi kafani u Cegrane ova go pisuvam posto infata so iskacaat gi krijat koi se

еве ја веста во Независен мк

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ криминал во координација со полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода С.А.(31) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ловење, чување и отуѓување на диви животни“, по член 228, став 1 од Кривичниот законик, соопштија од МВР.

-Имено, по претходно добиени оперативни сознанија за незаконско чување на диво животно, преземени се мерки и активности, а по добиена судска наредба извршен е претрес на три локации на подрачјето на Куманово, со С.А. е извршен службен разговор и по насока на Јавен обвинител, од страна на СВР Куманово против него е поднесена кривична пријава. Во врска со овој случај се преземаат и дополнителни активности во насока на целосно расчистување, додават од МВР.

 

 Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:45 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.