Свет

Лажел дека бил КИДНАПИРАН за да не оди на работа

May be an image of текст кој вели „преговорите co фајзер " денеска попладне e постигнат директен договор 30 декември 04 јануари ، за кратко време ke го склучиме договорот " договорот беше дефиниран утрово 16 јануари 19 јануари договорот co фајзер e во финална фаза " Bo завршна фаза од директните разговори co фајзер 27 јануари 03 " чекаме февруари фајзер да го допрецизира договорот драфтот на договорот треба да пристигне следната недела февруари 21 февруари " Ce фина- лизираат 26 прашана во февруари договорот " директниот договор cè уште го очекуваме *изави од владата, министерството за здравство или на министерот венко филипче“

Млад човек од Аризона се нашол во прболем откако го лажирал сопственото киднапирање за да не оди на работа.

 

На 10 февруари полицијата во Кулиџ добила дојава за маж кој лежи крај патот со заврзани раце на грбот. Било испратено полициско возило кое набрзо известило дека пронашло млад човек кој изгледа бил заврзан и оставен крај патот.

„Жртвата“ е идентификувна како Брендан Солс, 19 годишник кој на полицијата и рекол дека го киднапирале двајца маскирани мажи. Според неговите наводи, тие го удриле по глава, а потоа се онесвестил и се разбудил таму каде што го пронашла полицијата. Само, тоа не била вистината, пренесува Одити Централ.

Полицијата известила дека е спроведена истрага и дека се пронајдени докази дека неговата приказна е измислена и дека немало киднапирање или напад.

По испитување младиот човек на крајот признал дека ја измислил приказната. Вели дека очајнички сакал да избегне да оди на работа, па одлучил да го лажира своето киднапирање. Ставил згужвано марамче во устата, а потоа со кожен каиш ги врзал рацете на грбот. Излегол крај патот, за да некој го види и ја почекал полицијата да го „спаси“.

Солс е уапсен на 17 февруари поради поднесување на лажна пријава во полиција. Тогаш е и отпуштен од компанијата за гуми во која работелМакедонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.