Колумни

Куновска: Заев се бори за титулата Историски дебакл на СДСМ

Поранешната функционерка на СДСМ Софија Куновска го споредува вчерашниот пораз на партијата, со оној на изборите во 2008 година, кога на чело на социјалдемократите беше Радмила Шекеринска.

Историскиот дебакл на СДСМ се вика Радмила Шекеринска со 233 000 гласови на изборите во 2008.
На овие избори титулата Историски дебакл се бори да ја добие Зоран Заев со, засега, 230 000 гласови, споредува таа.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:00 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.