Колумни

Куновска: Ај па до Нова Година може ќе се фати некој за работа од силните служби во влада

Куновска: Ај па до Нова Година може ќе се фати некој за работа од силните служби во влада

Ај па до Нова Година може ќе се фати некој за работа од силните служби во влада па ќе ја ажурира станицата, реагира актерката и поранешен функционер на СДСМ Софија Куновска, што на страницата на Министерството за локална самоуправа сè уште како министер е наведен Горан Милевски, иако тој својата оставка ја поднесе пред некој месец, а со тој сектор веќе раководи Ристо Пенов.

А и не мора да брзате, може топтан со Алијанса Ристо ќе го средите, им порача Куновска.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.