Живот

KУМАНОВСКИОТ ПЕЈАЧ И УЧЕСНИК НА ЅВЕЗДЕ ГРАНДА ПОЗИТИВЕН НА КОВИД

Добро утро, добри луѓе. Чувствувам морална обврска да споделам со вас дека сум ПОЗИТИВЕН на Covid-19. Веќе шест дена сум во изолација поради контакт со позитивно лице (татко ми), со тоа што, дента кога тој ги доби позитивните резултати, кај мене се појавиа првите симптоми.
Не би сакал да зборувам за тоа како се чувствувам, оти состојбата варира, но, се надевам дека се ќе помине без сериозни последици.
Чувајте се 🙏🏼

Фотографија на Mario Arangelovski.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 10:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.