КолумниТоп3

Куманово вчера потпишале договор за Зимско одржување на улици од снег?! Циц имаш ли акл бе?

ВРЕДНИОТ ГРАДОНАЧЕЛНИК

Кој вели дека градоначалникот во заминување не работи ништо.
Срам да ги.
Еве сега ги гледам документите за јавни набавки во
Општина Куманово-Дамјановски дооел и убаво се гледа дека човекот баш ВЧЕРА имал бурен и напорен ден.
Значи, ВЧЕРА ( 05 Јануари 2017 ) е потпишан договорот за Зимско одржување на улици од снег и подмразица во Општина Куманово за период 2016-2018 во износ 30.157.437,00 ден.
или ако сакате повеќе во “наши пари” 489 568 евра.
Со омилента фирма на градоначалникот во заминување Друштво за градржништво,проектирање и трговија КАТ-ИНГ ГРАДБА ДОО Скопје 13.978.716,00ден.(226 927 евра ) и
со фирмата Друштво за производство, градежништво, трговија и услуги КООП ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ Куманово 16.178.720,00ден.(262 641 евра ).
Баш ВЧЕРА ( 05 Јануари 2017) известување за склучени договори е испратено до Биро за јавни набавки.
Се е завршено ВЧЕРА кога Куманово беше затрпано од снег а градот парализиран.
Претпоставувам дека градоначалникот во заминување знае дека зимската сезона почнува од 15 Ноември и трае до
15 Март,па поради позицијата која ја има треба да направи се што е потребно зимата да ја дочекаме спремни.
Или тој работи по некој дрг календар па договорот планирал да го потпише пред Велигден.
Зашто кумановската јавност денес да добие информација кој е одговорен(платен) за чистење на улиците.
А прават театар со кризни штабови.
Само едно не ми е јасно !
Дали Зоран Дамјановски-Ракитиќ Циц, градоначалникот во замунување навистина мисли дека никој не следи што работи и како работи Општина Куманово-Дамјановски дооел

Марјан Петрушевски Куманово

фотографија на Marjan Petrusevski
Циц: Земљак овој ли е пут до Визијану?
15894299_10208765835567631_697018001001328934_n

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.