Црна Хроника

Крв по бул. „Кочо Рацин“, утрово прегазен велосипедист кај „Југодрво“

Крв по бул. „Кочо Рацин“, утрово прегазен велосипедист кај „Југодрво“

Велосипедист е тешко повреден откако утрово бил прегазен на пешачки премин кај „Југодрво“ во Центар. Oчевидци велат дека на лице место имало доста крв и дека тој итно е пренесен во болница.

Од СВР Скопје за „Република“ велат дека полицискиот увид е во тек, по што ќе се знаат повеќе детали.

Утрово во 10:30 часот на булеварот „Кочо Рацин“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „опел“ и велосипедист, велат оттаму и најавуваат повеќе детали по полицискиот увид.

Улицата сè уште е затворена за сообраќај.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.