ЗабаваТОП

Kривоусти правеше свадба на кривоноги, а им пееше кривоцицаста уметнички пицопевка

Како што е познато Кочо Анѓушев е еден од најпознатите бизнисмени во Македонија. Сопственик е на индустрискиот погон „Брако“, во периодот 2000–2002 бил помошник на генералниот директор за производство и управување во Електростопанство на Македонија.

Во 2003 ја основа фирмата „Фероинвест“ која доби концесија врз 21 хидроелектрана во Македонија. Освен тоа, Анѓушев е и поранешен вицепремиер за економски прашања. Во 2014та година списанието Форбс го прогласи за еден од петте најбогати Македонци.

Неговиот син Огнен Анѓушев веќе ги следи стапките на својот татко и основа свој бизнис, влегува во модниот пазар, а во своето интервју откри дека уште како мал ја негувал оваа пасија.

Неговото прво работно место било како магационер во „Брако“. Според Огнен, неговите родители функционираат и ги воспитуваат него и брат му на база на заслуги. За се што ќе добиеш треба да бидеш заслужен, па така и за работното место.

Пред извесно време го стартуваше неговиот моден бренд „ЗЕРО“ кој ќе нуди гардероба за жени, а неговата продавница е сместена во центарот на Скопје.

– Името „ЗЕРО“ е всушност произлезено од италијанскиот број нула, што значи дека во нашиот бренд нема годишни граници. Нема граници на слаби, покрупни девојки, може секој да си најде свое соодветно парче и во него да се чувствува сигурно.

На тој начин успеав да се усовршам во тоа што сакам да го правам и штом се вратив во Македонија одлучив да го отворам овој моден бренд.

Сметам дека, како и секаде во светот, има луѓе кои знаат добро да се облечат и има луѓе кои не знаат толку добро, но тоа е нормално не можат сите да знаат се.

Според мене во модата нема грешка, може добро да изгледате и лошо да изгледате, секој си одлучува како ќе се облече. Според мене тоа не е грешка туку е само личен стил, изјави Огнен за Бекстејџ.

– Јас имам 21 година, а веќе имам оформено семејство и сум реализиран како татко, така што доколку сте амбициозни, работливи и имате јасна цел можете да постигнете се‘, вели тој.

Огнен и неговата сега официјално сопруга, Марта, вчера правеа свадбена прослава со венчавка, па голем дел од нашите познати личности беа присутни на прославата.

Свеченоста се одржа во ресторанот Александар Палас а почесен музички гостин беше познатата млада македонска пејачка Антонија Гиговска.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.