Колумни

Kpeтeни, идиoти, нecпособни: Нa coпcтвеникот нa ТIМЕ.МК му пykнa филмoт и pacпaли пo влacта

Сопственикот на најчитаниот македонскиот агрегатор на вести Time.mk не може да ја разбере логиката на македонските власти кои во кулминација на корона кризата прават многу малку тестови.

Игор Трајковски кој соработувал и со Google News со прилично тешко навреди кон владините функционери за начинот на кој се справуваат со пандемијата.

“Во пик на пандемија да тестираш 1600 на ден, при 15000 активни е тотална капитулација.

Незаинтересираност, неспособност.

Идиотштина од епски размери. Кретени себични”, пишува Трајковски во невообичаено директната и остра порака пред целата јавнос.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.