Колумни

КОЗАРОТ МИЛЕНКО ПЛАЧЕ, РИКА: Леле, три години како Грујо и ВМРО ДПМНЕ тонат и тонат, се што кажа Заев се оствари, се што кажа Грујо, излажа!!!

Миленко рика, плаче, квиче на својот портал, Дудинка.орг:

Три години минаа од кога започна стрмоглавиот пад на Никола Груевски и тогашното раководство на ВМРО ДПМНЕ.

Еве, веќе три години, живееме како држава и граѓани во тотален хаос.

Уште тогаш напишав реченица која сеуште важи: “Ако не си апсел, ќе те апсат“.

Крајно поразително е сознанието дека од тогаш наваму се‘ што кажа Зоран Заев се исполни. А спротивно, се‘ што кажа Никола Груевски – не!

Целата колумна на следниов линк.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:00 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.