Македонија

Koвачевски ќе има задача да ги штити заевизмот и фирмите на Вице и Трајче

ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНУВА

Koвачевски ќе има задача да ги штити заевизмот и фирмите на Вице и Трајче

Конгресот во СДСМ е фарса се знае дека пиунот на Заев, Ковачевски, е човекот на олигархијата која ќе го наследи Заев, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Димитар Ковачевски е син на Слободан Ковачевски, градоначалник на Куманово во времето на транзицијата. Таткото на Ковачевски бил и амбасадор на Македонија во Црна Гора исто така поставен од СДСМ. Ковачевски е човек на олигархијата, на едно мрачно време кое остави стотици илјади на улица и без пари. Ковачевски не е нов лик, тој е стар производ спакуван во ново пакување. Ковачевски ги повторува истите тези кои Заев ги кажуваше кога доаѓаше, а потоа видовме криминал од невидени размери, системска корупција и рекет, истакнуваат од опозицската партија.

И со Ковачевски ништо нема да се смени, тој ќе има за задача да го штити заевизмот, и фирмите на Вице и Трајче, додаваат од таму.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.