Македонија

Костадинов: Мицкоски не одговори дали Камчев финансирал кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски повторно бега од јавноста, рече на денешната прес конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов.

„Мицкоски не одговара на јавно поставено прашање: дали Орце Камчев, тајкун од режимот и обвинет во предмети на СЈО, финансирал изборна кампања на ВМРО-ДПМНЕ? Нема одговор ниту од Игор Јанушев, потписник на сметката на партијата. Молкот на Мицкоски и Јанушев, молкот во ВМРО-ДПМНЕ зборува многу“, рече Костадинов.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:15 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.