Колумни

Коси: Ќе почне народ да фрла и истура ѓубре по канти и контејнери онака директно, без кеси, ќе видите тогаш што е заштита на животна средина!

Ќесите, нивната цена и нивната (не)употреба за заштита на животната средина и натаму топ тема.

-Наскоро, за некој ден, ко ќе се истрошат залихите од кеси што ни останале по дома, па ко ќе почне народ да фрла и истура ѓубре по канти и контејнери онака директно, без кеси, ќе видите тогаш што е заштита на животна средина!, пишува Калина Коси.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.