Македонија

Kоневски љуби да гради, а не да сади, градите на певицата? Не за тоа друг пат и за хотел Русија

Ивица Коневски од буџетот издвојува 3.731.000 евра за уредување на градежно земјиште, а САМО 15.000 евра за заштита на животната средина и природа! Односно 248 пати помалку!
Тука јасно се гледаат приоритетите на Коневски! Тој Аеродром го претвори во градилиште и една од најзагадените македонски општини. Сакаме да дишеме, а не нови градби. На Ивица му треба нова кампања, но со реален слоган. Еве му предлог: АЕРОДРОМ – ПРЕСТОЛНИНА НА ПМ ЧЕСТИЧКИТЕ!Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.