Некатегоризирано

Кондовски: Некако мојот против кандидат нон стоп ме лепи за матрица, а тој е една матрица на режимот на Никола Груевски, на владеењето на Владимир Талевски кој ја девастира Битола

Да зборуваме за проекти и идеи. Но, некако мојот против кандидат нон стоп ме лепи за матрица, а тој е една матрица на режимот на Никола Груевски, на владеењето на Владимир Талевски кој ја девастира Битола.
Еве, јас само со факти од реални портали од реални слики, еве видете овде е со Никола Груевски, со Владимир Талевски и тој. Значи се работи за еден стар режим, а има лице и смелост да ми кажува дека јас сум од некоја матрица.
Упорно повторувам и со докази и со сè, знаат и битолчани дека не сум бил досега на никаква јавна функција. И немам потреба од тоа да се страмам, сметам дека тоа е моја компаративна предност и цело време во секоја реченица исто се зборува матрица, ова, она…
Еве ја матрицата. Оваа матрица е режим. 12 години што е направено за Битола? Овие 4 години мака се мачеше да се одкочи Битола баш од таа матрица. Тоа е новото лице на таа истата матрица. Нема член во екипата сменето во нивната екипа.

 Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.