Македонија

Кондовски: Една од моите главни заложби како кандидат и иден градоначалник на Битола е секој жител да ја чувствува локалната самоуправа како своја

Една од моите главни заложби како кандидат и иден градоначалник на Битола е секој жител да ја чувствува локалната самоуправа како своја !
Секој битолчанец да има можност да се обрати на градоначалникот не еднаш во неделата, не еднаш во месецот, не еднаш на четири години, туку секој ден !
Тоа ветување секој ден, од врата на врата им го давам на граѓаните !
Заедно со кандидатите за советници, ја презентираме изборната програма на СДСМ за Битола во која имаме визија, идеи и решенија за проблемите со кои живеат битолчани !
Отворен, достапен и комуникативен ќе останам и по големата победа на 17 октомври !
СДСМ го има #најдоброто за Битола !


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.