Колумни

Комуњарските портали и се настрвија на секретарката Сања во ВМРО да паднала и она и Марија бре бре кој да остане бе геј лобито ли на Николоски?

информациите не им се точни иначе трескаат глупости

Мактел дознава дека сепак Мицковски е близок со осомничените за криминалот од 1,5 милиони евра со плацеви во Делчево.

Имено дознаваме дека еден од осомничените Орце Тодоровски Ефто ја поставил својата сестра Сања Тодоровска за лична секретарка на Мицковски во ВМРО ДПМНЕ?

Својата внука ја поставил за портпарол на партијата, имено Марија Митева му е внука?

Дури се шпекулира дека со тој Ефто заедно биле во бизнисите со хидроцентрали?!

Очекуваме ВМРО ДПМНЕ да се произнесе во текот на утрешниот ден за овие наоди кои ги дознавме од извори во ВМРО ДПМНЕ.

Она што досега се зборуваше е дека еден од уапсените бил бодигард на Мицковски но тој тоа го демантираше и најави тужба за клевета кон СДСМ.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.