Свет

Kомпанија изнајмува ,, елегантно пополнети ” луѓе за 15 евра на час – услов? Секој кој тежи над 100 килограми е во игра!

Новата јапонска услуга привлече големо внимание во јавноста заради тоа што го нуди. Имено, таа им нуди на компаниите и на приватните лица изнајмување на дебели луѓе, тешки над сто килограми, за 15 евра на час. Името на услугата е Дебукари, а веднаш беа понудени неколку причини за кои некој би сакал да ангажира лице со прекумерна тежина. Меѓу нив е и вработување луѓе заради снимање реклами или како модели за голема облека.

Основач на Дебукари е господинот Блис, истата личност која го основа модниот бренд за одредена личност по име „Qzilla“, а идејата за Дебукари ја доби токму затоа што не можеше да најде модели за правење голема облека. Дебукари веќе ја активираше својата понуда за дебели луѓе во неколку големи јапонски градови, вклучувајќи ги Токио, Осака и Аиши.

извор: centar.mk

Kомпанија изнајмува ,, елегантно пополнети " луѓе за 15 евра на час – услов? Секој кој тежи над 100 килограми е во игра!Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.