КолумниТОП

КОЈА МАНТРА Е ПОТОЧНА ВМРОВСКАТА ИЛИ КОМУЊАРСКАТА?!

Вморовците викаат Мицко ќе стане власт оти така сака Калето опозиција беше и Мицотакис во Грција и се спротиставуваше на Преспанскиот договор станаа власт таму и одеднаш го прифаќаат преспанецот и немаат никакви забелешки си вози…затоа мора и ВМРО да стане власт за да налегне работата со договорот и од оваа страна и тој комплет да стане применлив да нема кој веќе да се буни и да го откопува…

Сдсмовците пак мантраат гледајте направи Зоки мешана коалиција со албанциве нова мултиетничка ќе дојде и ДУИ и Тачи и Кале не држи топ не не бие…

Која од двете мантри е точна или каква власт ќе добиеме на 13 ти април? Можеби широка коалиција кој да знае…

Силниот ветар на скопјани им донесе клозет, но никој не знае од каде е…

Фотографија на Приказни од булеварот.Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 20:11 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.