Свет

Kоја е поубава Меланија Трамп или првата дама на Аргентина Хулијана Авада

Лидери од целиот свет се сретнаа во Буенос Аирес по повод самитот Г-20. Политичкиот свет внимателно го следеше секој нивен потег и збор, а модниот свет го насочи вниманието кон нивните партнерки.

Најголеми комплименти за стилот добија Меланија Трамп и „домаќинката“ Хулијана Авада.

Првата дама на Аргентина ги пречека сопругите на лидерите во градината на „Villa Ocampo“. 44-годишната Авада носеше бел фустан и минималистички сандали.

За првата средба за време на дводневниот самит, Меланија избра цветен фустан од Гучи кој чини 4.900 долари и зелени чевли од Маноло Бланик.

Самит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит Аргентина

Двете дами позираа со останатите гостинки меѓу кои турската прва дама Емине Ердоган, француската прва дама Брижит Макрон, јапонската прва дама Акие Абе, кинеската прва дама Пенг и сопругата на канадскиот премиер, Софи Трудо.

Самит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит Аргентина

Истакнатите гости вечерта присуствуваа на свеченост во театарот „Колон“. Белата вечерна креација, со која Хулијана блескаше до својот сопруг Мауруцио Макри, предизвика голем бран позитивни критики.

Меланија изгледаше шармантно во виолетов фустан од Рим Акра.

Самит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит Аргентина

На вториот ден, дамите го посетија Музејот за латино-американска уметност.

Точкестиот фустан на Меланија го потпишува модната куќа Диор и доаѓа со цена од речиси 10.000 долари.

Авада беше облечена во фустан со флорални мотиви од Евангелина Бомпарола.

Самит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит Аргентина

И за средбата со кинескиот претседател Си Ѓинпинг и неговата сопруга Пенг, Авада имаше подготвено фантастична комбинација.

Самит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаСамит АргентинаПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.