Колумни

КОЈ СО КОГО СЕДЕЛ КОЈ ЧИИ МАДИЊА ЛАДЕЛ?

Обвинителката на прилепското јавно обвинителство на иста маса со нарко дилер и член на СДСМ-Кире Чипсио.Тоа е таа обвинителка, која поради психички проблеми не оди на работа со години,но кога треба да поднесе неосновани фингирани кривични пријави против бивши финкционери на ВМРО по наредба од штабот на СДСМ е секогаш тука. До пред некоја година, таа примаше наредби и од својот тогашен шеф Ристо Шошески, за кого пак се збори дека постојат снимки во кои јасно се слуша како прима наредби од прилепски моќници и адвокати од врвот на СДСМ во Прилеп,со јасни насоки да се обвинат ВМРОВЦИ,иако не постојат дела ниту докази.За жал,некои од тие обвинети не се повеќе меѓу нас.

ИГОР КОТЕВСКИ

Нема достапен опис

Нема достапен описМакедонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.