ЖивотЗанимливостиСпортТОП

Кој градоначалник во Скопје ја одбил донацијата на Зегин ако не добие процент од парите?

ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ

Македонската кошаркарска легенда, Благоја Георгиевски – Буштур, загина во сообраќајна несреќа, објави 24 инфо.

Според неофицијални информации, сообраќајната несреќа се случила во скопската населба Кисела Вода, поточно кај сервисот „Скендеровски“.

Дел од медиумите пишуваат дека, според нивни сознанија, тој возејќи изгубил контрола над возилото, најверојатно заради дождливиот коловоз, но и непрописната брзина. Тој излетал од патот и удрил во бетонските блокови поставени покрај булеварот.

ЛЕГЕНДАТА ВЕЛИ ДЕКА СОПСТВЕНИЦИТЕ НА ЗЕГИН САКАЛЕ ДА ИЗГРАДАТ ИГРАЛИШТА СО СОПСТВЕНИ СРЕДСТВА НАД 100 ИЛЈАДИ ЕВРА ВО ДОНАЦИЈА, А УСЛОВ ТИЕ ИГРАЛИШТА ДА БИДАТ ВО СПОМЕН НА КОШАРКАРСКИОТ АС БУШТУР И ДА ГО НОСАТ НЕГОВОТО ИМЕ..

АМА НЕКОЈ РЕКОЛ ПРОЦЕНТ ДОНАЦИЈА КАЈ ПОПОТ ИНАКУ НИШТО И НА ЗАКАЖАНАТА СРЕДБА ТОЈ НЕКОЈ НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ЗЕГИНОВЦИ  СЕ НАЛУТИЛЕ И СИ ЗАМИНАЛЕ…

ЗНАЧИ ДОНАЦИЈА ПРОЦЕНТ КУРЧЕЊЕ…Е ПА СЕА ИДНИНАТА БЕ ДЕЦА Е ВО СПОРТОТ АМА И ВО ПРОЦЕНТОТ КАЈ ПОПОТПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.