Колумни

Кој го пушти автобусот на граничен премин Деве Баир?! Полицајката со убав глас и нејзиното синче раководител на смена.

АЛО ЦАРИНА, ПОЛИЦИЈА,
Како можел автобус за меѓународен превоз на патници да ја помине границата без лиценца за меѓународен превоз?
Колку пати овој автобус, во кој за жал изгореа 45 луѓе, ја минал границата и вршел превоз на патници без лиценца?
Зошто молчите?
Имате камери на секој граничен премин, зошто не објавите?
Кои цариници и кои полицајци биле на границата и кој го пуштил овој автобус да ја мине границата?
Слепи ли сте дека и бугарски официјални лица изјавуваат дека автобуси на ова фирма ја минеле границата со ЛАЖНИ ДОКУМЕНТИ.
Кога БУЈАР ОСМАНИ ќе изјави дека ќе има нулта толеранција, значи дека се прават максимални напори за заташкување на случајот и одговорноста.
Да не беше така сопственикот на БЕСА ТРАНС, царински и полициски службеници ќе беа веќе во притвор.
КОРУПЦИЈАТА Е ПОСИЛНА ОД ВЛАСТА.
ЗА ЖАЛ, ТОА СЕ ПЛАЌА И СО ЧЕВЕЧКИ ЖИВОТИ.
ДО КОГА КРИМИНАЛОТ ЌЕ ПОВЕЛА СО ДРЖАВАТА?
Можно е да е слика од текст кој вели „CUSTOMS DOUANE“


Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.