Македонија

Кој ги кpaде парите 30 години, кој си купува медиуми и “демократија”, и кои фамилии станаа Македонската олигapxија – вечep во “Teшки Муабети”

Вечрва во 22:00 на Фејсбук страницата на Инфомакс уште едно издание на подкастот „Тешки муабети“. Теми на разговор ќе бидат македонската олихархија, контролата на медиумите и нивната цензура која е се поприсутна.Кој го краде народот изминативе 30 години? Како се купуваат медиуми, кои продаваат демократија? Како успеаа мал број на фамилии за краток временски период да го стават под контрола голем дел од општествениот капитал. Разговори за македонската олигархија вечерва во 22:00 часот „Тешки муабети“.Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.